poniedziałek, 1 września 2014

WITAJ CZWARTA KLASO!

Dzień dzisiejszy był dla nas wielką niewiadomą.
Od tego roku szkolnego w każdej zambrowskiej szkole podstawowej zostały utworzone klasy sportowe - po jednej klasie czwartej w każdej z nich.
Na przełomie maja i czerwca przeprowadzono testy sprawnościowe i specjalistyczne badania lekarskie, po których zostaliśmy zakwalifikowani do klasy sportowej.
Ostatecznie w naszej "gromadce" znalazło się 27 uczniów - 14 dziewcząt i 13 chłopców. Jest to klasa "A", czyli... same aniołki :)

Ale po kolei...
O godzinie 9.00 zebraliśmy się w hali sportowej. Klasy czwarte zajęły miejsca na jej parkiecie, zaś starsze - na trybunach. Najpierw głos zabrał Pan Dyrektor Bohdan Świderski. Następnie, po krótkiej części artystycznej, halę opuściły klasy V - VI. Zostaliśmy tylko my, czyli czwartoklasiści. Pani Dyrektor Zofia Ożlańska przedstawiła wówczas wszystkich wychowawców klas czwartych.

Naszą wychowawczynią przez najbliższe trzy lata będzie Pani Agata Czarniakowska. Została ona poproszona o odczytanie listy klasy. Kolejno wychodziliśmy na środek. 


Gdy już wszyscy "sportowcy" zostali przedstawieni zebranym, udaliśmy się z rodzicami do naszej nowej sali - nr 20. Po drodze na drugie piętro nasza Pani oprowadziła nas po szkole wskazując sale, w których będziemy mieli zajęcia.

W 20-tce p. Czarniakowska ponownie odczytała listę klasy próbując nas zapamiętać, ale nie bardzo się to udało :) W końcu jest nas 27 osób!
Następnie przedstawiła nam plan lekcji oraz poinformowała o nauczycielach, którzy będą nas uczyć, a zatem:
Język polski - p. Iwona Leszczyńska
Język angielski - p. Barbara Głuszcz i p. Urszula Tomasiewicz
Historia i społeczeństwo - p. Bohdan Świderski
Matematyka - p. Agata Czarniakowska
Przyroda - p. Dorota Zimacka
Zajęcia komputerowe - p. Dorota Sadowska i p. Anna Ogonowska
Muzyka - p. Katarzyna Nita-Murawska
Plastyka - p. Katarzyna Nita-Murawska
Zajęcia techniczne - p. Elżbieta Wojtkowska
Wychowanie fizyczne - p. Iwona Wiaksa i p. Krzysztof Kumór
Religia - p. Jolanta Kruszewska

Przedmiotów mamy jedenaście (oprócz godziny wychowawczej), ale lekcji w tygodniu baaaardzo duuużo! Samego wychowania fizycznego, jak przystało na klasę sportową, mamy aż 10 godzin w tygodniu!!!

Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie z ważniejszymi zasadami obowiązującymi w szkole, uaktualnienie danych osobowych. Na koniec nasza Pani życzyła nam powodzenia i mnóstwa sukcesów, nie tylko sportowych. Wyraziła też przekonanie, że na pewno odnajdziemy się w gronie "starszyzny" i będzie się nam doskonale pracowało.

Trochę obawiamy się, czy będziemy w stanie pogodzić naukę z wszystkimi zajęciami - sportowymi i innymi, ale spróbujemy. Chcielibyśmy sprostać oczekiwaniom zarówno naszych rodziców, jak i nauczycieli. Czy nam się to uda, czas pokaże :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz