Witamy na naszym blogu - wirtualnej kronice klasy sportowej "A" Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie (2014-2019, wych. p. Agata Czarniakowska). Zapraszamy do śledzenia najważniejszych wydarzeń z życia naszej "anielskiej gromadki":)
W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantką na temat cyberprzemocy.
Ponieważ ostatnio zjawisko to mocno się nasiliło, p. Agnieszka Predko uczulała nas na zagrożenia, przypomniała zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
Drugi dzień wiosny upłynął nam pod hasłem Dnia Projektu "ELF".
Podczas trzeciej godziny lekcyjnej, wszyscy uczniowie klas IV - VI zebrali się w sali gimnastycznej na podsumowanie dwuletniego projektu "English Learning Friends". Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością p. Beata Bernatowicz, Inspektor ds. Oświaty w Urzędzie Miasta Zambrów (w zastępstwie Burmistrza Miasta Zambrów).
Cały apel prowadziły nasze dwie koleżanki: Ela Gosk i Natalka Miros.
Dzień Projektu rozpoczęliśmy od zaprezentowania tańca greckiego SIRTAKI, którego nauka była jednym z tegorocznych działań projektowych. Uczennice naszej klasy: Ala Gosiewska, Ela Gosk, Ola Grabowska, Gabrysia Krajewska, Alona Krokhmalova, Natalka Miros i Julka Podbielska, przygotowane przez p. Iwonę Wiaksę, zatańczyły go do muzyki z filmu "Grek Zorba".
Oto migawki z tego występu:
Pełną wersję "Zorby" w wykonaniu VIA można obejrzećtutaj.
Następnie uczniowie klasy VI D: Klaudia Krajewska, Zosia Milewska i Jan Krajewski opowiedzieli o swoich wrażeniach z ubiegłorocznej wymiany uczniowskiej - pobytu w Chorwacji. Relację filmową z tej wizyty przygotowała p. Dorota Zimacka.
Kolejnym punktem spotkania były wspomnienia z niedawnej wizyty w Finlandii. Uczestniczące w niej nasze koleżanki: Ela Gosk, Ola Grabowska i Natalka Miros oraz Weronika Fedorowicz z klasy VI D zrelacjonowały swój pobyt w Lappeenranta, a potem obejrzeliśmy film z tej wymiany uczniowskiej przygotowany przez naszą panią Agatę Czarniakowską.
Dotychczasowe działania projektu "ELF" przybliżyła swoją prezentacją p. Barbara Głuszcz. Staraliśmy się bardzo uważnie czytać i zapamiętywać wszystkie informacje, ponieważ zaraz po zakończeniu filmu rozwiązywaliśmy quiz Kahoot przygotowany przez p. Głuszcz. Było mnóstwo emocji, rywalizacji. Mieliśmy trochę problemów z połączeniem internetowym, więc choć znaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania, to zajęliśmy II miejsce :)
Na zakończenie podsumowane zostały dwa konkursy plastyczne z dnia poprzedniego - konkurs dla klas I-III na "Nowy wizerunek Mikołaja" oraz konkurs dla klas IV -VI "Zdrowy styl życia w Elfville - No More Cookies". Praca Ali Gosiewskiej w tym konkursie zajęła III miejsce.
Przez całą uroczystość towarzyszył nam hymn projektu, do którego słowa napisały wszystkie szkoły partnerskie, zaś muzykę skomponowali Finowie.
Pierwszy dzień wiosny zakończyliśmy zawodami sportowymi.
Ponieważ w realizowanym projekcie "ELF" - Mikołaj zmienił miejsce zamieszkania - wybrał cieplejszy klimat, toteż jest mu ciężko z "brzuszkiem". Zdecydował się na zmianę diety i odchudzanie. Aby nie czuł się osamotniony w swych poczynaniach, postanowiliśmy mu towarzyszyć.
W szkolnej hali sportowej rywalizowaliśmy wykonując ćwiczenia pokazywane przez Mikołaja. Liczyła się precyzja i szybkość. Naszą klasę reprezentowali: Natalka Bodzianowska, Zuzia Grochowska, Gabrysia Krajewska, Natalka Miros, Patryk Czartoszewski, Eryk Kaczynski, Szymek Ostasiewicz i Marcel Plona.
Zabawa była doskonała! Ostatecznie nasza klasa zajęła II miejsce.
Pierwszy dzień wiosny nie mógł obejść się bez kontaktu z muzyką :)
Po wysiłku związanym z przygotowaniem plakatów uczestniczyliśmy w bardzo porywającej audycji muzycznej w wykonaniu artystów ARTE MUZA z Białegostoku.
Tym razem muzycy przybliżyli nam postać i repertuar Mieczysława Fogga - znanego polskiego piosenkarza śpiewającego barytonem lirycznym.
Jego kariera rozpoczęła się w okresie międzywojennym i trwała jeszcze kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej. Najbardziej popularne jego utwory to m.in. "Tango milonga", "To ostatnia niedziela", "Już nigdy", "Bo to się zwykle tak zaczyna".
Prowadząca audycję i jednocześnie śpiewająca - p. Alicja Grabowska nawiązała świetny kontakt z publicznością, zachęciła do śpiewu zarówno nas, jak i nauczycieli. Na koniec zorganizowała konkurs "Jaka to melodia", oczywiście dotyczący prezentowanych przebojów Mieczysława Fogga.
Tak ciekawej i zabawnej audycji muzycznej nie pamiętamy! Godzina lekcyjna minęła nam nie wiadomo kiedy. Wychodząc z sali gimnastycznej ciągle nuciliśmy utwory "najstarszego piosenkarza świata" :)
Jednym z marcowych działań realizowanego w szkole projektu Erasmus+ "ELF - English Learning Friends" było promowanie zdrowego stylu życia w Elfville - pod hasłem "No More Cookies".
Zostało ono połączone z obchodami pierwszego dnia wiosny.
Podczas dzisiejszych lekcji języka polskiego, przez dwie godziny wykonywaliśmy plakaty zachęcające Mikołaja do zmiany diety i "zrzucenia kilku kilogramów". Następnie wyłoniliśmy pracę Ali Gosiewskiej, reprezentującą naszą klasę w konkursie szkolnym. Jak się okazało, jej plakat zajął III miejsce.
Zwykle zdjęcia wykonuje nasza pani. Tym razem poczynania VI A dokumentował Marcin Tymiński.
W dniu dzisiejszym o godzinie 9.00, w całej Europie wszystkie "logicznie myślące głowy" zasiadły do testów Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2017.
Jak zwykle naszą klasę reprezentowała dość liczna grupa osób: Ola Grabowska, Natalka Miros, Julka Zalewska, Szymek Ostasiewicz, Marcel Plona, Bartek Śledziewski, Marcin Tymiński, Szymek Woroszyło.
Każdy z konkursowiczów, po rozwiązaniu testu otrzymał breloczek - sześcienną układankę.
Tegoroczny Dzień Kobiet upłynął w naszej szkole pod hasłem makijażu :)
Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mogli całkowicie bezkarnie pomalować twarz, paznokcie.
Oczywiście nasza klasa w 100% -ach skorzystała z takiej okazji!
Rzecz jasna nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania - podczas godziny wychowawczej były życzenia i odśpiewanie "Sto lat" oraz w rewanżu za Dzień Chłopca - bardzo smaczny tort czekoladowy.