czwartek, 22 listopada 2018

KONKURSOWICZE NA START!

Ostatnie dwa tygodnie listopada upłynęły uczniom szkół podstawowych województwa podlaskiego na konkursach przedmiotowych.

Nasza klasa również dość licznie i z sukcesami w nich uczestniczyła. 

W etapie szkolnym: 

- Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego starowały 3 osoby z VIII A,

- Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego brało udział 7. uczniów, a trzech z nich: Marcel Plona, Bartek Śledziewski i Szymon Woroszyło zakwalifikowali się do etapu rejonowego,

- Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - 2 uczennice,

- Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - 3 osoby,

- Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego - 3 uczniów, z których dwóch: Marcel Plona i Bartek Śledziewski  będą startować w etapie rejonowym,

- Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - 3 uczniów, a w etapie rejonowym znalazł się ponownie Marcel Plona,

- Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego startowała Alona Krokhmalova i zakwalifikowała się do etapu rejonowego,

- Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego - 1 osoba,

- w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego swoich sił próbowało 10 uczniów naszej klasy. Eryk Kaczyński i Szymon Ostasiewicz znaleźli się w etapie rejonowym.

Jak widać w VIII A przedmioty ścisłe górą :)
 
Kolejne zmagania konkursowe odbędą się na przełomie grudnia i stycznia, zaś wojewódzkie - na przełomie lutego i marca.

Gratulujemy naszym konkursowiczom i życzymy dalszych sukcesów!


środa, 21 listopada 2018

MUZYKA LAT 80-TYCH - TYLKO W NIEJ BYŁA WOLNOŚĆ!

Taki tytuł nosiła dzisiejsza audycja muzyczna.

Naszą szkołę odwiedzili muzycy zespołu "Kasa Chorych", którzy przybliżyli nam realia życia w Polsce lat 80-tych, opowiadali o roli, jaką w tym czasie odgrywała muzyka.

W sytuacji, gdy powszechnie królowała cenzura, tylko poprzez słowa piosenek można było próbować wyrażać swoje myśli. 

Muzycy zaprezentowali nam kilka utworów charakterystycznych dla tego okresu, m.in. "Ale wkoło jest wesoło", "Nie płacz Ewka", "Mniej niż zero", "Przeżyj to sam". 

Jeśli nawet słuchając audycji nie znaliśmy dokładnie słów tych piosenek, to muzyka była nam bliska - jest odtwarzana do dziś.

Głośne rockowe granie jeszcze długo po skończonym koncercie rozbrzmiewało w naszych głowach:)

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Customize a slideshow design

piątek, 9 listopada 2018

100-LECIE NIEPODLEGŁEJ

Dziś w szkole skumulowały się działania podjęte w związku z uczczeniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Najpierw, podczas trzeciej godziny lekcyjnej został przeprowadzony bieg pod hasłem "Setka na setkę" - stu uczniów biegało na dystansie 100 metrów. Naszą klasę reprezentowało czworo lekkoatletów: Gabrysia Krajewska, Natalka Miros, Patryk Czartoszewski i Marcel Plona.

Następnie, o godzinie 11-tej, w hali sportowej wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.

Kolejnym punktem obchodów był uroczysty apel. 

Na początku podsumowano konkursy związane z rocznicą odzyskania niepodległości. 
W konkursie "100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości" kartka przygotowana przez Natalkę Miros zajęła I miejsce, zaś prezentacja Ali Gosiewskiej znalazła się na III miejscu. Wyłoniono również klasę, która zgromadziła największą kwotę pieniędzy z przeznaczeniem na zakup 100 książek do biblioteki.

Następnie Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski wręczył słodkie niespodzianki dwóm uczniom naszej szkoły, którzy urodzili się 11 listopada.

Wreszcie przyszedł czas na część artystyczną - bardzo podniosły i piękny montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem: p. Katarzyny Popławskiej, p. Katarzyny Nity-Murawskiej, p. Natalii Fabian-Bączyk. Jak zwykle o stosowną dekorację zadbała p. Elżbieta Wojtkowska.
Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Customize your own slideshow design with Smilebox

wtorek, 6 listopada 2018

WYKŁAD HISTORYCZNY

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zarówno w szkole, jak i w mieście, podejmowanych było wiele akcji. Jedną z nich było zorganizowanie w zambrowskim Centrum Kultury cyklu wykładów historycznych Dariusza Marka Srzednickiego - historyka, scenarzysty i reżysera wielu przedstawień teatralnych i filmów historycznych..

Dziś uczestniczyliśmy w jednym z takich spotkań. Wykład pt. "Od Zułowskiego Dworku do Belwederu" poświęcony był biografii Józefa Piłsudskiego. 
Wykładowca zapoznał nas z ważniejszymi faktami z czasów dzieciństwa i dorastania Marszałka Piłsudskiego, sporo czasu poświęcił miłościom "Komendanta" i jego życiu prywatnemu, działalności i śmierci.