czwartek, 21 grudnia 2017

KLASOWE SPOTKANIE OPŁATKOWE


Aby tradycji stało się zadość, podczas ostatniej w tym roku kalendarzowym godziny wychowawczej, w mocno okrojonym składzie, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia - świąteczne i noworoczne.

A oto migawki z tego spotkania:

środa, 6 grudnia 2017

"SZCZĘŚCIE TO JEDYNA RZECZ, KTÓRA SIĘ MNOŻY, JEŚLI SIĘ JĄ DZIELI"

Jesteśmy zawsze otwarci na niesienie pomocy innym, dzielenie się z potrzebującymi. 

Tym razem włączyliśmy się w akcję szkolnego koła wolontariatu pt. "Słoiki szczęścia". Jej punkt kulminacyjny przypadł na Mikołajki, kiedy to grupa uczniów, a wśród nich nasze koleżanki: Ela Gosk, Natalka Miros i Gabrysia Krajewska, wspólnie z opiekunkami koła wolontariatu, odwiedziły potrzebujących.

"Pojechaliśmy m.in. do  Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, by przekazać "słoiki szczęścia" dzieciom z oddziału onkologicznego. Akcja polegała na tym, że każda klasa miała za zadanie zaprojektować słoik, w którym będą znajdować się rzeczy mogące uszczęśliwić osobę przebywającą na oddziale. Wszyscy włożyli w nie całe swoje serduszka. Finalnie nasz szkolny wolontariat zebrał ok. 100 słoików.

Podczas pobytu w szpitalu nie brakowało emocji: zarówno tych radosnych - na widok słoików, jak i wzruszających, gdy mówiło się o cierpieniu, jakie towarzyszy chorobie. Każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, jak ciężką chorobą jest nowotwór.  Czasem, gdy siły ludzkie zawodzą, pozostaje wiara i modlitwa, dlatego razem ze słoikami wręczyliśmy zaproszenia na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji dzieci z oddziału onkologicznego i ich rodzin w dniu 25 grudnia o godz. 18:00 w parafii pw. Ducha Św. w Zambrowie.

Cały wyjazd wiele nas nauczył i pokazał świat z innej perspektywy niż dotychczas widzieliśmy. Miejmy nadzieję, że razem damy radę przezwyciężyć każdą chorobę!" - wspomina Ela.

wtorek, 28 listopada 2017

NASZ UMYSŁ... PRZYŁAPANY :)

Dziś, w drugim dniu wystawy Naukobusa z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, mogliśmy wreszcie poeksperymentować do woli!

Podążając od jednego stanowiska do drugiego, przez godzinę pobytu w sali gimnastycznej doświadczaliśmy coraz to nowych wrażeń - oszukiwaliśmy nasz słuch, wzrok, ćwiczyliśmy pamięć, nasze ruchy i odruchy, próbowaliśmy rozwiązywać różne łamigłówki, dawaliśmy upust emocjom.

Była to bardzo ciekawa lekcja - nauka przez zabawę, zabawa poprzez naukę...


wtorek, 21 listopada 2017

"HOUSTON, MAMY PROBLEM"


Bycie nastolatkiem nie jest łatwe! Bywa, że nikt nas nie rozumie, czujemy się niedowartościowani, no i te "motyle w brzuchu"...

Właśnie problemy okresu dojrzewania poruszał spektakl w wykonaniu czworga artystów Teatru FORM.ART, który oglądaliśmy dziś w Centrum Kultury.

"Houston, mamy problem" to opowiedziana językiem współczesnej młodzieży historia Szymona, który nie radzi sobie z emocjami, niezbyt wierzy w siebie, zmaga się z problemami i pierwszym poważnym uczuciem, ale nie ma z kim szczerze o nim porozmawiać  - boi się "otworzyć" przed rodzicami, babcią, przyjacielem, o dziewczynie nie wspominając...  

Oglądając przedstawienie na pewno wielu z nas odnajdywało scenki z własnego życia. Czasem splot wydarzeń krzyżuje nasze plany, czasem brak nam odwagi, obawiamy się reakcji otoczenia, czasem niedomówienia są powodem niemal "końca świata"... 
Tymczasem szczera rozmowa może zmienić niemal wszystko! Musimy tylko w siebie wierzyć! Każdy z nas jest wartościowy!


poniedziałek, 13 listopada 2017

A TO POLSKA WŁAŚNIE!


Takie hasło przyświecało dzisiejszej akademii z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Tę ciekawą lekcję historii przygotowała ze swoimi uczniami p. Marlena Kraszewska. Jak zwykle recytatorom towarzyszyły piosenki wykonane przez chór szkolny.


Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Free photo slideshow created with Smilebox

poniedziałek, 6 listopada 2017

GRUNT TO ZDROWIE!

Dziś nasza klasa uczestniczyła w badaniach lekarskich w Białymstoku.

Z Zambrowa wyjechaliśmy o godzinie 7.30 - trochę głodni, ale musieliśmy być na czczo :)

W laboratorium  przebadano nas kompleksowo: pobrano i zbadano krew, mocz, wykonano EKG, badania wysiłkowe, zmierzono ciśnienie i przeprowadzono ogólną diagnostykę lekarską. Jesteśmy wszyscy zdrowi :)

Po badaniach mogliśmy wreszcie się posilić, a potem udaliśmy się do parku trampolinowego, gdzie każdy mógł się "wyszaleć". Bardzo nam się podobała taka aktywność sportowa!

Po wysiłku musieliśmy oczywiście "zaliczyć" McDonald's, a stamtąd już prosto do Zambrowa. W domach byliśmy około godziny 16.30.

poniedziałek, 16 października 2017

"POCIĄG" DO UZALEŻNIEŃ? DZIĘKUJEMY - NIE WSIADAMY!

Tydzień zaczęliśmy od rozmów na temat różnych uzależnień i ich konsekwencji.

Podczas godziny wychowawczej gościliśmy dwie panie policjantki z zambrowskiej Komendy Powiatowej Policji oraz panią psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zambrowie. 

Tematem spotkania były "Konsekwencje prawne i moralne będące skutkiem uzależnień". Dyskutowaliśmy o problemach wieku dorastania i towarzyszących temu emocjach, uzależnieniu od Internetu oraz używek.

Choć rano byliśmy jeszcze zaspani, to na pewno każdy wyciągnął z tych zajęć odpowiednie wnioski.


Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Customize a free digital slideshow

piątek, 13 października 2017

"Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ CI..."


W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej dziękowaliśmy Nauczycielom za trud i poświęcenie wkładane w naszą edukację oraz wychowanie. 

Zwieńczeniem życzeń była uroczysta akademia, podczas której pedagogom i pracownikom obsługi szkoły wręczano Nagrody Dyrektora. 

Piękną część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas V B i III B, pod kierunkiem p. Iwony Leszczyńskiej i p. Barbary Tabędzkiej.

A oto jej fragmenty:

środa, 11 października 2017

JESIENNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Podczas dzisiejszych zawodów lekkoatletycznych w Łomży mieliśmy okazję zmierzyć się z gimnazjalistami - uczniami często od nas wyższymi, silniejszymi, o doskonałej kondycji. 

Było to niewątpliwie doświadczenie, które pozwoli nam w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki.


Tym razem reprezentowała nas całkiem pokaźna gromadka:

- Marcel Plona - bieg na 1000 m
- Patryk Czartoszewski - skok w dal,
- Łukasz Bojarzyński - bieg na 1000 m
- Eryk Kaczyński - skok wzwyż,
- Kuba Rogaczewski - bieg na 110 m przez płotki,
- Natalka Miros - 80 m przez płotki,
- Gabrysia Krajewska - 80 m przez płotki,
- Natalia Bodzianowska - bieg na 600 m,
- Iza Mierzejewska - pchnięcie kulą,
- Ola Godlewska - skok w dal,
- Natalka Krzak - bieg na 300 m,
- Ala Gosiewska - bieg na 300 m,
- Zuzia Grochowska - bieg na 100 m,
- Wiktoria Laska - bieg na 600 m,
- Ola Grabowska - bieg na 600 m,
- w sztafecie dziewcząt 4 x 100 m: Natalka Bodzianowska, Gabrysia Krajewska, Natalka Miros i Laura Łuniewska z VII C,
- w sztafecie chłopców: Marcel Plona, Patryk Czartoszewski, Łukasz Bojarzyński i Emil Załuska z VII B.

sobota, 7 października 2017

NA PRZEŁAJ!

Dziś po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym mieliśmy okazję zmierzyć się w biegach przełajowych 4x800 m. 

W tym celu udaliśmy się do Nowogrodu, aby rywalizować z lekkoatletami z innych szkół. 

Niestety, pojechaliśmy w niepełnym składzie. Drużyna chłopców została pokonana przez "choroby", dlatego też "Czwórkę" reprezentowały wyłącznie dziewczęta - z naszej klasy: Ola Grabowska, Gabrysia Krajewska, Zuzia Grochowska, Ala Gosiewska, Natalka Miros, Natalka Bodzianowska, Ola Godlewska, Wiktoria Laska oraz Julka Truchel z kl. VII B i Natalka Brutkowska z VIID.

Zawodniczki zostały najpierw oprowadzone po całej trasie biegu, po czym stanęły do boju. Rywalizując ze starszymi - zajęły 14. miejsce.

poniedziałek, 2 października 2017

"RÓŻOWE LATA 70-TE"

Taki tytuł nosiła - pierwsza w tym roku szkolnym - audycja muzyczna w wykonaniu artystów ARTE MUZA z Białegostku. 

Goście przenieśli nas w barwne lata 70-te. 
W modzie tamtych lat królowały niezwykłe połączenia kolorów, buty na platformie i spodnie "dzwony". 

Jeśli chodzi o muzykę, była to era muzyki disco i różnych jej gatunków. Do najpopularniejszych wykonawców należały zespoły: w Polsce - Perfect i Bajm, zaś na świecie: ABBA, Bee Gees, Pink Floyd i The Rolling Stones.

środa, 27 września 2017

"WYBUCHOWY" DZIEŃ CHŁOPCA

Dzień Chłopca w tym roku wypada w sobotę. Ponieważ w piątek nie mamy lekcji z naszą Panią, dlatego też dziewczęta naszej klasy postanowiły złożyć życzenia chłopcom z VII A nieco wcześniej - podczas dzisiejszej godziny wychowawczej.

Ich pomysłowość zasługuje na uznanie!
Wszystko zaczęło się od złożenia życzeń i odśpiewania "Stu lat". Następnie chłopcy byli proszeni na środek sali. Musieli przekłuć losowo wybrany balon i wykonać zadanie zapisane na karteczce wewnątrz. 

Nie wiemy, co pomyślały sobie inne klasy słysząc odgłosy z naszej sali, ale u nas było naprawdę "wybuchowo"! Nasi chłopcy mają ogromne poczucie humoru, toteż z wykonaniem zadań - czasem karkołomnych - nie było problemu :) 

Wszyscy bawiliśmy się doskonale. "20-tka" co chwilę rozbrzmiewała salwami śmiechu :)
Po wykonaniu zadań nasi Panowie otrzymali drobne upominki - piłeczki w kształcie globusów, lizaki oraz ramki z zamieszczonymi w nich spersonalizowanymi życzeniami. Każdy z nich musiał odczytać swoje życzenia.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, CHŁOPCY!

wtorek, 26 września 2017

"CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE. CO TO BĘDZIE, CO TO BĘDZIE?"

Podczas jednej z dzisiejszych lekcji, w małej sali gimnastycznej oglądaliśmy sztukę - dramat Adama Mickiewicza "Dziady część II".

Troje artystów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku wprowadziło nas w nastrój tajemniczości i grozy przedstawiając pogański obrzęd dziadów, w którym żywi nawiązują kontakt z umarłymi, a świat realny przeplata się z ponadzmysłowym.

Ciekawe rekwizyty i stroje przeniosły widzów w świat bohaterów dramatu.

Kilkakrotnie wypowiadana kwestia: "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie..." rozbrzmiewała w naszych uszach jeszcze długo po zakończeniu przedstawienia. 
Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Slideshow generated with Smilebox

sobota, 23 września 2017

ZA NAMI... GALA SPORTU 2017

Dzisiejszy pobyt w zambrowskim Centrum Kultury na pewno pozostanie w pamięci naszych sportowców - lekkoatletów.

Po raz pierwszy odbyła się Gala Sportu, podczas której na wzór Zambrowskich Żubrów, Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski uhonorował statuetkami najlepszych sportowców poprzedniego roku szkolnego.

Indywidualnie za ubiegłoroczne sukcesy nagrodzeni zostali nasi przedstawiciele: Marcel Plona, Gabrysia Krajewska oraz Patryk Czartoszewski.

Za sukcesy zespołowe:
- sztafetowe biegi przełajowe w gronie wyróżnionych znaleźli się: Marcel Plona, Patryk Czartoszewski, Eryk Kaczyński, Kacper Kościesza, Szymon Ostasiewicz, Jakub Rogaczewski, Bartosz Śledziewski,
- drużynowe biegi przełajowe - m.in. Patryk Czartoszewski, Szymon Ostasiewicz, Jakub Rogaczewski, Marcel Plona,
- czwórbój - Marcel Plona, Patryk Czartoszewski, Szymon Ostasiewicz.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!
Życzymy nie mniejszych sukcesów w bieżącym roku szkolnym :)

piątek, 22 września 2017

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

Dziś, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Zwierzynieckiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół. W uroczystości brały udział władze oświatowe i sportowe województwa podlaskiego.

Wśród nagrodzonych szkół znalazła się nasza "Czwórka", która uplasowała się na 8. miejscu w ogólnej klasyfikacji w województwie (IV miejsce chłopców i XV miejsce dziewcząt). 

W zambrowskiej delegacji, obok Burmistrza Miasta Zambrów p. Kazimierza Dąbrowskiego, dyrektora szkoły p. Ryszarda Świderskiego i nauczycieli wychowania fizycznego, znaleźli się nasi lekkoatleci: Marcel Plona, Patryk Czartoszewski, Eryk Kaczyński, Jakub Rogaczewski, Marcin Tymiński i Kacper Kościesza. Wspólnie z reprezentacjami nagrodzonych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przemaszerowali oni w uroczystej defiladzie po bieżni stadionu.

 



wtorek, 19 września 2017

SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ

Dzisiejszą lekcję chemii zaczęliśmy 20-minutową wizytą w sali świetlicowej. Uczestniczyliśmy w pokazie i krótkich warsztatach z robotyki. Naszym zadaniem było złożenie robota w ciągu zaledwie 7-8 minut. Po upływie tego czasu nasze "dzieła" walczyły ze sobą w przeciąganiu liny.

Następnie prowadzący pokaz opowiedział nam w skrócie na czym polega programowanie takich robotów. 
Zachęcał również do udziału w płatnych zajęciach z robotyki trwających po 90 minut, które będą odbywały się w naszej szkole. Udział w nich na pewno byłby okazją do wykazania się kreatywnością, miałby też wpływ na rozwój umiejętności matematycznych, informatycznych czy fizycznych.

Może warto spróbować?

środa, 13 września 2017

MOCNE BRZMIENIE NA POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO :)


Zamiast lekcji języka angielskiego spędziliśmy dziś godzinę w hali sportowej wysłuchując koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie. Młodzi artyści zaprezentowali nam kilka utworów muzyki rozrywkowej i klasycznej. Występom orkiestry towarzyszyły układy taneczno-marszowe w wykonaniu mażoretek.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Customize your own slideshow

piątek, 8 września 2017

NASI TEGOROCZNI WŁODARZE :)


Jak co roku podczas pierwszej godziny wychowawczej dokonaliśmy wyboru samorządu klasowego.

Tym razem:
- gospodarzem został nasz nowy kolega Jakub Cudnoch,
- jego zastępczyniami - Natalka Miros i Ela Gosk,
- skarbnikami - Ala Gosiewska i Marcin Tymiński,
- łącznikami do spraw sportu - Gabrysia Krajewska i Marcel Plona.
Dodatkowo zostali wybrani: 
- łącznicy do spraw biblioteki - Zuzia Grochowska i Natalka Krzak
- osoby odpowiedzialne za gazetki w sali nr 20 - Ela Gosk, Natalka Miros i Ola Grabowska,
- łącznik do spraw wolontariatu - Ela Gosk,
- osoby dbające o wpisy na naszym klasowym blogu - Zuzia Grochowska, Natalka Krzak i Marcin Tymiński, oraz dokumentujący ważniejsze wydarzenia okiem kamery - Julka Walędziak i Patryk Czartoszewski

Gratulujemy wszystkim wybranym :)


poniedziałek, 4 września 2017

NOWY ROK SZKOLNY - NOWE WYZWANIA!

A jednak reforma oświaty stała się faktem!
W dobrze nam znanej "Czwórce" będziemy kontynuować naukę jako klasa siódma, a za rok ósma :)

Nowy rok szkolny przyniesie nam wiele nowego - nowe przedmioty, nowi nauczyciele. Połączenie dodatkowych godzin przeznaczonych m.in. na biologię, geografię, fizykę, chemię i drugi język obcy z dotychczasowymi dziesięcioma godzinami wychowania fizycznego, będzie dla nas nie lada wyzwaniem! 
To aż 41 godzin tygodniowo! Jeśli zdecydujemy się na zajęcia dodatkowe - tydzień będzie wypełniony po brzegi...
Czy podołamy? Czas pokaże :)

Tymczasem dziś o godzinie 11.00, w hali sportowej naszej szkoły, uczestniczyliśmy w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018. Po części oficjalnej i występach artystycznych (z udziałem naszych przedstawicieli) udaliśmy się do 20-tki, gdzie p. Czarniakowska wprowadziła nas w tegoroczne zmiany.

Od dziś jest nas więcej - VII A liczy 29 osób:)
Do naszej klasy trafiło troje nowych uczniów: Wiktoria Laska, Jakub Cudnoch i Łukasz Bojarzyński. Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuć wśród nas :)

Wychowawczyni zapoznała nas również z tygodniowym planem zajęć. Z dotychczasowych 11-tu przedmiotów nauczania zrobiło się ich 16!

A oto one:
Religia - p. Danuta Sijko
Język polski - p. Iwona Leszczyńska
Język angielski - p. Barbara Głuszcz i p. Ewelina Łuniewska
Język niemiecki - p. Krystyna Pęska
Język rosyjski - p. Joanna Ługowska
Muzyka - p. Katarzyna Nita-Murawska
Plastyka - p. Elżbieta Wojtkowska
Historia - p. Marlena Kraszewska
Geografia - p. Lidia Grad
Biologia i wdż - p. Dorota Zimacka
Chemia - p. Aldona Mioduszewska
Fizyka - p. Elżbieta Kowalczyk
Matematyka i wychowawstwo - p. Agata Czarniakowska
Informatyka - p. Anna Ogonowska i p. Andrzej Trochimowicz
Wychowanie fizyczne - p. Iwona Skawska i p. Krzysztof Kumór
Doradztwo zawodowe - p. Marta Kotowska

Uff! Dużo tego! Na pewno nie będzie lekko, ale na razie każdy z nas jest pełen optymizmu :)

Po raz pierwszy mogliśmy też odebrać  podręczniki i ćwiczenia zakupione przez szkołę z dotacji MEN, czyli dla nas bezpłatne :)

Na koniec p. Agata życzyła nam mnóstwa sił, dobrej organizacji czasu, samozaparcia i wielu sukcesów... nie tylko sportowych :)

piątek, 23 czerwca 2017

WAKACYJNY POCIĄG MARZEŃ

Pod takim hasłem zakończyliśmy dziś rok szkolny 2016/2017. 
Trzy lata temu sądziliśmy, że będzie to ostatni nasz dzień w tych murach. Tymczasem pozostajemy w SP4 jeszcze na dwa lata - jako pierwszy rocznik w zreformowanej ośmioklasowej szkole podstawowej.

O godzinie 9.00 w hali sportowej zgromadzili się wszyscy uczniowie klas IV - VI.

Jak zwykle, w części oficjalnej, p. dyrektor Ryszard Świderski przypomniał największe osiągnięcia szkoły. 

Rozpoczął od sukcesów projektów międzynarodowych, po czym uczniowie najbardziej zaangażowani w ich realizację, a wśród nich: Natalka Miros, Ela Gosk, Ola Grabowska, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Następnie nagrodzeni zostali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych. Czworgu uczniom przyznano tytuł "Sportowca Roku 2016/2017". Wśród nich były aż trzy osoby z naszej klasy: Gabrysia Krajewska, Marcel Plona i Patryk Czartoszewski. Odebrali oni z rąk p. Świderskiego i p. Iwony Wiaksy - dyplomy i nagrody książkowe o tematyce sportowej. Po nich na środek sali poproszono innych zawodników, którzy ofiarnie pracowali na wyniki "Czwórki" w rywalizacji sportowej. Wystąpili m.in.: Natalka Miros, Natalka Bodzianowska, Alona Krokhmalova, Szymon Ostasiewicz.

W końcu nadszedł czas na wręczenie odznak WZOROWEGO UCZNIA i świadectw z wyróżnieniem. Zaczęto od klas szóstych. Natalka Miros i Ola Grabowska odebrały odznaki i świadectwa z biało-czerwonym paskiem, zaś: Ala Gosiewska, Ela Gosk, Ola Kalinowska, Szymon Woroszyło i Marcin Tymiński - świadectwa z wyróżnieniem. Wszyscy dodatkowo otrzymali nagrody książkowe i listy gratulacyjne skierowane do rodziców.

Kolejnym punktem spotkania było podziękowanie uczniów panu Krzysztofowi Kumórowi  i nadanie mu tytułu "Trenera z powołaniem". O głos poprosili w tym miejscu m.in. nasi sportowcy - Marcel Plona, Patryk Czartoszewski i Szymon Ostasiewicz.

Następnie uhonorowano cztery osoby ze 100% - ową frekwencją, a wśród nich dwoje uczniów z VIA. Nowością w tej kategorii było losowanie nagród. Ola Grabowska wylosowała namiot, a Marcin Tymiński - zegar.

Na zakończenie z przyjemnością obejrzeliśmy krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas młodszych i chóru szkolnego.

Zanim rozeszliśmy się do klas, p. dyrektor oficjalnie ogłosił, iż "rok szkolny 2016/2017 właśnie dobiegł końca".

W sali nr 20 nasza wychowawczyni p. Agata Czarniakowska wręczyła pozostałe świadectwa, dyplomy i drobiazgi w nagrodę za frekwencję (Ola Grabowska, Marcin Tymiński) i czytelnictwo (Szymon Woroszyło), złożyła nam wakacyjne życzenia. 

A zatem nie żegnamy się, ale mówimy: DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH :)

środa, 21 czerwca 2017

CZAS PODSUMOWAŃ

Dziś, podczas prawie dwóch godzin lekcyjnych, uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym wyniki klasyfikacji i niektóre konkursy.

Najpierw p. dyrektor Ryszard Świderski przedstawił wszystkim uczniom wyniki klasyfikacji rocznej. Wspomniał m.in. o naszej frekwencji, średniej ocen. 

Następnie podsumowano różne konkursy.
Nasi przedstawiciele wiele razy wychodzili na środek sali, aby odebrać dyplomy i nagrody indywidualnie lub dla klasy. 

Najpierw podsumowano coroczny konkurs "Mistrz dobrego zachowania". W naszej klasie taką niezawodną osobą w tym roku szkolnym została Natalka Miros

W drugiej kolejności podsumowano konkursy organizowane przez świetlicę szkolną, przyznano dyplomy osobom najbardziej zaangażowanym w tworzenie "TV Czwórki", a następnie wręczono dyplomy za konkursy historyczne i ekologiczne.

Po nich na środek sali zostały poproszone osoby pracujące w ubiegłym roku przy projekcie eTwinning "Green Missions". Wśród nich znalazły się: Natalka Miros, Ela Gosk, Ola Grabowska, Ola Kalinowska, Natalka Krzak i Zuzia Grochowska. Otrzymały one Uczniowskie Odznaki Jakości eTwinning za "Zielone Misje".

Potem nadszedł czas na Uczniowskie Odznaki Jakości eTwinnig za projekt Erasmus+ "English Learning Friends". Zostały one m.in. wręczone: Natalce Miros, Eli Gosk, Oli Grabowskiej i Oli Kalinowskiej.

W dalszej części apelu p. Barbara Głuszcz podsumowała konkurs na klasę najbardziej zaangażowaną w realizację projektu ELF. VIA zdobyła tytuł "Elfów Roku 2017" - otrzymaliśmy dyplom, słodycze i koszulki z logo projektu dla każdej osoby z klasy. 

Następnie podsumowano konkurs "Spelling  Elf", akcje Samorządu Uczniowskiego.

P. Dorota Sadowska podsumowała Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2017. W naszej klasie pojawiły się dwa wyróżnienia - dyplomy i nagrody książkowe otrzymali: Szymek Woroszyło i Marcel Plona.

Z kolei nasza wychowawczyni p. Agata Czarniakowska podsumowała wyniki Wewnątrzszkolnego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ. W kategorii klas szóstych Szymek Woroszyło zajął II miejsce, a Marcel Plona  - III miejsce.

P. Anna Ogonowska ogłosiła, że w szkolnym konkursie MISTRZ ORIGAMI laureatką została Zosia Milewska z VID, a praca naszej Oli Grabowskiej została wyróżniona.

Po podsumowaniu konkursu językowego ReadOn, p. Grażyna Łamarz ogłosiła, że puchar i tytuł "Najbardziej usportowionej klasy roku szkolnego 2016/2017" otrzymuje VIA. Gabrysia Krajewska i Marcel Plona odebrali "trofea" z rąk p. dyrektora. Na zakończenie wystąpili wszyscy zawodnicy, dzięki którym w ciągu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła zbierała sportowe laury.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Customize your own picture slideshow

poniedziałek, 19 czerwca 2017

WYNIKI ROCZNEJ KLASYFIKACJI

Nim się obejrzeliśmy, dotarliśmy do końca roku szkolnego.

Dzisiejsze posiedzenie Rady Pedagogicznej ostatecznie przypieczętowało wyniki klasyfikacji. Jak się okazało - dla nas całkiem korzystnej :)

Na dzień dzisiejszy nasza frekwencja wyniosła 93,43%, co nam dało II miejsce w szkole.

Średnia klasy to 4,10 - najwyższa wśród klas szóstych, a druga wśród klas IV - VI.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
- Natalka Miros - śr. 5,73
- Ola Grabowska - śr. 5,45
- Ala Gosiewska - śr. 5,09
- Ela Gosk - śr. 5,00
- Szymek Woroszyło - śr. 5,00
- Ola Kalinowska - śr. 4,82
- Marcin Tymiński - śr. 4,82.
Gratulacje! 

Średnie z przedmiotów nauczania też nie były najgorsze:
- religia - śr. 4,88
- język polski - śr. 3,69
- język angielski - śr. 3,31
- muzyka - śr. 4,31
- plastyka - śr. 4,5
- historia i społeczeństwo - śr. 3,0
- przyroda - śr. 3,42
- matematyka - śr. 3,38
- zajęcia komputerowe - śr. 4,88
- zajęcia techniczne - śr. 4,23

W kończącym się roku szkolnym zdrowie dopisało dwóm osobom - Ola Grabowska i Marcin Tymiński nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej! Brawo!

Nie musimy się też wstydzić naszych ocen z zachowania. Otrzymaliśmy 7 ocen wzorowych, 10 - bardzo dobrych i 9 dobrych.

 

poniedziałek, 12 czerwca 2017

PRAWIE JAK... KUSOCIŃSKI!

Dziś na bieżni Stadionu Miejskiego odbywał się XXVI Międzyszkolny Memoriał Janusza Kusocińskiego, które organizatorem była zambrowska Szkoła Podstawowa nr 3.
Nasi klasowi biegacze znów byli nie do pokonania!

W kategorii dziewcząt rocznika 2005 w biegu na 600 m:
- Natalka Bodzianowska stanęła na najwyższym stopniu podium,
- Alona Krokhmalova znalazła się stopień niżej.

Dziewczęta rocznika 2004 również biegały na 600 m:
- Gabrysia Krajewska zajęła I miejsce,
- Julka Zalewska - IV miejsce,
- Natalka Miros - V miejsce.

Chłopcy z naszej klasy w biegu na 800 m nie mieli sobie równych.
- Marcel Plona - jak zwykle zajął I miejsce z czasem 2:20,80 min, ustanawiając tym samym nowy rekord,
- Patryk Czartoszewski - II miejsce,
- Kuba Rogaczewski - V miejsce.

W ogólnej klasyfikacji punktowej "Czwórka" zajęła I miejsce w obu kategoriach: dziewcząt i chłopców.

Gratulacje!!!
Jesteśmy z Was baaaardzo dumni!


niedziela, 11 czerwca 2017

ZAWODY PŁYWACKIE


Reprezentacja naszej klasy startowała dziś w zawodach pływackich zorganizowanych przez SP3 na Miejskiej Pływalni.

Jak się okazało - wody nie boją się dziewczęta:
- Ala Gosiewska, która zajęła I miejsce stylem motylkowym i II miejsce stylem klasycznym na 50 m,
- Natalka Miros zajmując III miejsce stylem dowolnym i III miejsce stylem grzbietowym.

Gratulujemy :)

czwartek, 8 czerwca 2017

FINAŁ IGRZYSK LA GRUPY ZACHODNIEJ

W dniu dzisiejszym w Białymstoku został rozegrany Finał XVII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce. 
Naszą szkołę i klasę reprezentowała spora liczba osób. Jak zwykle ich starty zostały uwieńczone sukcesami:
- Marcel Plona został mistrzem województwa w biegu na 1000 m,
- Patryk Czartoszewski zajął II miejsce w biegu na 600 m,
- Gabrysia  Krajewska uplasowała się na II miejscu w biegu na 200 m przez płotki oraz na V miejscu w biegu na 80 m przez płotki,
- Zuzia Grochowska zajęła IX miejsce w województwie w chodzie na 3 km,
- Ola Grabowska - XI miejsce w chodzie na 3 km,
- Marcin Tymiński - X miejsce w chodzie na 3 km,
- Natalka Miros była 12 - ta w biegu na 80 m przez płotki,
- Natalka Krzak - 12 - ta w biegu płaskim na 200 m.

W sztafecie zarówno dziewcząt, jak i chłopców, nasza szkoła zajęła IV miejsce w województwie.

W ogólnej punktacji zawodów dziewczęta "Czwórki" znalazły się na IV miejscu, a chłopcy - na VII miejscu w województwie.

Wielkie brawa! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)))


wtorek, 6 czerwca 2017

"STRAŻNICY GALAKTYKI 2"

W tym roku szkolnym Dzień Dziecka zaczęliśmy obchodzić przed 1. czerwca, a zakończyliśmy dziś:)

Po dwóch godzinach basenu, zamiast wrócić do szkoły, udaliśmy się do Domu Kultury na projekcję fantastyczno-naukowego filmu akcji "Strażnicy Galaktyki 2". 
Był to prezent Burmistrza Miasta Zambrów dla wszystkich dzieci.

Dziękujemy :)

sobota, 3 czerwca 2017

CZWARTAKIADA' 2017

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie, na przełomie maja i czerwca, imprezy dla uczniów oraz ich rodziców.

Przedstawiciele naszej klasy w dniu dzisiejszym uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych i pokazach V Rodzinnej Czwartakiady.

Pogoda dopisała, więc wszyscy zebrani spędzili kilka godzin na boisku szkolnym, bawiąc się doskonale.

sobota, 27 maja 2017

PODRÓŻ DO KOLEBKI POLSKOŚCI

Wreszcie doczekaliśmy się dwudniowej wycieczki Szlakiem Piastowskim!

W czwartek 25 maja, mimo bardzo wczesnej godziny zbiórki - 4.45, stawiliśmy się przed budynkiem naszej szkoły. Niektórzy z nas nie mogli spać, więc na miejscu spotkania byli jeszcze wcześniej :)

O godzinie 5.00 ruszyliśmy w trasę - 20 uczniów naszej klasy (niestety, niektórzy z racji kontuzji musieli zrezygnować z wyjazdu), 21 osób z klasy VID i jedna dziewczynka z klasy IVD, pod opieką naszej wychowawczyni p. Agaty Czarniakowskiej, p. Doroty Zimackiej, p. Kamila Wierzchonia oraz pilota wycieczki - p. Jacka. Na nasze szczęście nie sprawdziły się prognozy pogody - choć zapowiadano deszcze, przez dwa dni towarzyszyła nam słoneczna aura.
Ale po kolei...

Około godziny 11-tej zaczęliśmy spacer po Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach. Była to namiastka tego, co mieliśmy zwiedzać w ciągu dwóch dni. W miniaturce podziwialiśmy m.in. Katedrę Gnieźnieńską, budynki w Biskupinie. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o znanych i mniej popularnych miejscach Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski. Wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:20, często z materiałów identycznych jak oryginały.

Z Pobiedzisk udaliśmy się przeprawą promową do skansenu - rezerwatu archeologicznego. Ostrów Lednicki to m.in. pozostałości grodu i relikty najstarszego w Polsce zespołu preromańskiego architektury z czasów panowania Mieszka I tuż przed Chrztem Polski w 966  r. Zwiedzaliśmy wystawę "Początki chrześcijaństwa w Polsce".

Kolejnym punktem wycieczki było Gniezno - pierwsza stolica naszego kraju. Tam zwiedzaliśmy Stare Miasto i oczywiście Katedrę Gnieźnieńską pw. NMP i św. Wojciecha ze znanymi drzwiami - zabytkiem romańskiej sztuki odlewniczej, na których przedstawiono 18 scen  z życia św. Wojciecha - od narodzin do męczeńskiej śmierci.

Choć wszystko co słyszeliśmy od pani przewodnik było ciekawe, to nie mogliśmy się doczekać przyjazdu na miejsce noclegu. Około godziny 18.30 dotarliśmy wreszcie do Ośrodka Wypoczynkowego "Conrado" w Żabnie. Po rozmieszczeniu w pokojach i obiadokolacji, mieliśmy czas wolny. Ponieważ ośrodek wyposażony był w boiska i sprzęt do uprawiania różnych sportów, część z nas integrowała się na powietrzu, a pozostali "wędrowali" między pokojami :) 

Piątek zaczęliśmy śniadaniem, po którym udaliśmy się do Wenecji, aby stamtąd kolejką wąskotorową dotrzeć do Biskupina. W najbardziej znanym w Europie Środkowej rezerwacie archeologicznym podziwialiśmy budownictwo i osady obronne z epoki brązu, neolitu, słuchaliśmy opowieści o życiu codziennym ówczesnych mieszkańców, hodowli zwierząt, łowiectwie, rybołówstwie, zbieractwie, obróbce skóry, kości, rogów itd. Część z nas - z powodzeniem - spróbowała swoich sił w strzelaniu z łuku i rzucaniu toporkiem :)

Ostatnim punktem programu wycieczki była Kruszwica oraz Mysia Wieża, gdzie podobno myszy zjadły legendarnego władcy Polski - Popiela. Z jej punktu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta. 

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's. Nasz "wesoły autobus" dotarł do Zambrowa około godziny 21.45. Zmęczeni, niewyspani, ale zadowoleni, udaliśmy się do domów :)

A tak to w skrócie wyglądało. Za podkład muzyczny relacji filmowej posłużyły wersje instrumentalne utworów z repertuaru Alvara Solera, Luisa Fonsi, które co rusz rozbrzmiewały podczas naszej wycieczki.

 

sobota, 20 maja 2017

"CZWÓRKA" LEKKOATLETYKĄ STOI!

Nasi lekkoatleci znów nie zawiedli! 

Wiadomość z ostatniej chwili - mamy I miejsce w województwie w czwórboju lekkoatletycznym chłopców

Chłopcy trenowani przez p. Krzysztofa Kumóra, a wśród nich: Marcel Plona, Patryk Czartoszewski i Szymek Ostasiewicz, mimo upalnej pogody, dali z siebie wszystko i w efekcie stanęli na najwyższym stopniu podium dzisiejszych zawodów w Białymstoku.

Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Marcel zajął III miejsce w województwie!

Zawodnicy drużyny naszej szkoły byli w rewelacyjnej formie. Startując w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 1000 m, poprawiali swoje wyniki, ustanawiali rekordy życiowe.

Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni :)))


sobota, 13 maja 2017

MEDALOWY ZAWRÓT GŁOWY!

W dniu dzisiejszym niemal cała nasza klasa stawiła się na zambrowskim stadionie, aby wziąć udział w zawodach sportowych. W Powiatowych Igrzyskach Lekkoatletycznych startowało 179 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu zambrowskiego. 

"Trzynastka" okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych lekkoatletów. Czołowe miejsca zawodów były nasze!

A oto medalowe wyniki:
- w biegu na 60 m Alona Krokhmalova zajęła III miejsce,
- w biegu na 200 m Natalka Krzak zajęła I miejsce, Alona Krokhmalova - II miejsce,
- w biegu na 600 m dziewcząt Natalka Bodzianowska osiągnęła 3. wynik,
- w biegu na 600 m chłopców Patryk Czartoszewski stanął na najwyższym podium, a Szymek Ostasiewicz zajął III miejsce,
- w biegu na 1000 m chłopców Marcel Plona znów nie miał sobie równych - zajął I miejsce,
- w biegu na 80 m przez płotki Gabrysia Krajewska zajęła I miejsce, Natalka Miros - II miejsce,
- w biegu na 200 m przez płotki dziewcząt Gabrysia Krajewska również stanęła na najwyższym podium, Natalka Miros - uplasowała się III pozycji, zaś w kategorii chłopców -  Kuba Rogaczewski zajął III miejsce,
- w chodzie dziewcząt na 3 km Zuzia Grochowska zajęła I miejsce, a tuż za nią na II miejscu znalazła się Ola Grabowska,
- w chodzie chłopców na 3 km Szymek Woroszyło zajął III miejsce,
- w pchnięciu 2-kilogramową kulą Iza Mierzejewska zajęła I miejsce.

Do półfinału zakwalifikowali się również:
- Kacper Kościesza (IV miejsce) w biegu na 600 m
- Marcin Tymiński (IV miejsce) i Kuba Mielnicki (V miejsce) w chodzie na 3 km,
- Ola Kalinowska (IV miejsce) i Ola Godlewska (V miejsce) w pchnięciu 2-kilogramową kulą,
- w biegu na 100 m przez płotki Kuba Rogaczewski zajął V miejsce.

Poza tym:
- Natalka Krzak w biegu na 60 m zajęła VI miejsce,
- w biegu na 200 m Bartek Śledziewski znalazł się na IX pozycji.

Dodatkowo w sztafecie dziewcząt i chłopców nasza szkoła zajęła I miejsce. W tych zmaganiach reprezentantami naszej klasy byli: Natalka Miros, Gabrysia Krajewska, Natalka Bodzianowska, Marcel Plona i Patryk Czartoszewski.

WIELKIE BRAWA :)))