piątek, 25 maja 2018

KOLEJNY MEMORIAŁ ZA NAMI!

Wczoraj, gdy jedni odbierali wyróżnienia w Białymstoku, inni z naszej klasy startowali w XXVII Międzyszkolnym Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Co prawda zabrakło kilku osób zwykle biegających w różnych zawodach i odnoszących sukcesy, ale pozostali spisali się na medal!

Wspólnie z zawodnikami z klas młodszych okazali się bezkonkurencyjni zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
Puchary przechodnie ponownie trafiły do naszej szkoły!

Swój udział w tym sukcesie mieli m. in. nasi lekkoatleci:
- Gabrysia Krajewska zajęła I miejsce w biegu na 600 m,
- Ala Gosiewska - III miejsce w biegu na tym samym dystansie,
- Natalka Bodzianowska - IX pozycję na 600 m,
- Kuba Rogaczewski  - I miejsce w biegu na 1000 m,
- Szymon Ostasiewicz - III miejsce na 1000 m,
- Eryk Kaczyński - VI miejsce na tym dystansie.

GRATULUJEMY!!!

czwartek, 24 maja 2018

LAUREACI SĄ WŚRÓD NAS!

Chociaż wojewódzkie konkursy przedmiotowe zakończyły się prawie miesiąc temu, to dopiero dziś odbyło się ich uroczyste podsumowanie.

Spotkanie laureatów, ich opiekunów, dyrekcji szkół, przewodniczących komisji wojewódzkich, władz oświatowych województwa miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

Jak się okazało, jeśli chodzi o liczbę tytułów laureata, nasza szkoła uplasowała się bardzo wysoko - z ośmioma tytułami znaleźliśmy się na czwartej pozycji w województwie!

Wśród 25 osób z dwoma tytułami znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły - Jaś Krajewski z VII D (matematyka, jęz. angielski) oraz Jaś Błażuk z kl. VI C (matematyka, informatyka). Poza tym tytuł laureata zdobyli:
- z naszej klasy - Alona Krokhmalova (jęz. rosyjski) i Marcel Plona (matematyka),
- z VII D - Amelka Jaworowska (jęz. angielski),
- z VII C - Dominika Zawistowska (jęz. polski).

Wszystkie te osoby otrzymały zaświadczenia potwierdzające ich sukces. Już teraz zagwarantowały sobie zwolnienie z danej części egzaminu ósmoklasisty z maksymalną ilością punktów. Jako laureaci otrzymają też oceny celujące na koniec roku szkolnego.

Opiekunami naszych zwycięzców były panie: p. Agata Kaczerska (jęz. polski), p. Barbara Głuszcz (jęz. angielski), p. Joanna Ługowska (jęz. rosyjski), p. Agata Czarniakowska (matematyka) i p. Anna Ogonowska (informatyka).

Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy co najmniej takich osiągnięć w przyszłym roku szkolnym!

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Personalize your own free photo slideshow with Smilebox

wtorek, 22 maja 2018

SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

Dziś mieliśmy okazję osobiście poznać sędzię Annę Marię Wesołowską, znaną nam dotychczas wyłącznie z ekranu telewizyjnego. 

Pomysłodawczynią tego spotkania była pani pedagog Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, p. Marta Kotowska, która obecnie prowadzi z nami doradztwo zawodowe.

W konferencji o godzinie 12.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie zgromadzili się siódmoklasiści z wszystkich zambrowskich szkół podstawowych ze swoimi wychowawcami. Podczas spotkania sędzia Wesołowska poruszała tematy związane z zagrożeniami współczesnego świata i ich wpływem na życie młodzieży, odniosła się do wielu problemów bliskich nastolatkom:  przemocy, agresji, cyberprzemocy, "dowcipów" - które robią sobie wzajemnie młodzi ludzie oraz konsekwencji prawnych takich poczynań.
Na zakończenie spotkania był czas na pytania, a także na pamiątkowe zdjęcia, selfie, autografy.



piątek, 11 maja 2018

"SUPER MISJA SPECJALNA"

Taki tytuł nosił program naszej trzydniowej Zielonej Szkoły w Kulce na Mazurach.

W dniach 7 - 9 maja 22 osoby z naszej klasy oraz 17 uczniów klasy VII D i 3 z VII C, pod opieką naszej Pani oraz P. Beaty Skawskiej i P. Katarzyny Knapkiewicz przebywało na wyjeździe w bardzo urokliwej części Mazur, nad jeziorem Łęsk.

Z Zambrowa wyjechaliśmy w poniedziałek około godziny 10.30. Na miejscu w Kulce byliśmy kilka minut po godzinie 13-tej.

Po rozlokowaniu się w pokojach 5- i 6-osobowych mieliśmy zbiórkę przed pawilonem nr 2, w którym zamieszkaliśmy. Pani Czarniakowska zapoznała nas z regulaminem ośrodka i najbliższym planem dnia, dokonała podziału całej grupy na dwa mniejsze zespoły w celu bezpiecznego uczestnictwa w 1,5 - godzinnych zajęciach aktywnych, ustaliła zasady, których powinniśmy przestrzegać podczas pobytu w ośrodku, wyznaczyła dyżury w stołówce - każdy "pokój" miał przydzielony posiłek, przed którym należało rozstawić na stołach sztućce, naczynia itp.

Pierwszy dzień pobytu w Kulce rozpoczęliśmy od obiadu. Po nim nasza klasa udała się najpierw na strzelnicę paintballową. Dla wielu był to pierwszy kontakt z profesjonalnymi replikami broni bojowej. Każdy z nas oddał po 45 strzałów do tarcz umieszczonych w różnych odległościach. Najlepszym snajperem okazał się Szymek Woroszyło.
Potem, asekurowani linami przez animatora, wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek. Śmiechu było co niemiara, ale nikt się poddawał. Prowadzący zajęcia z humorem "podgrzewał atmosferę" i czynił przeróżne komentarze. Ponownie najlepszym okazał się Szymek - wspiął się na 14 skrzynek! Tym samym zdobył drugą odznakę.
Po kolacji czekała nas 3-godzinna dyskoteka. Cool Club z najnowszą muzyką w sali z nowoczesnym wystrojem, oświetleniem, laserami, stroboskopami, super nagłośnieniem zapewnił nam 100%-ową zabawę. Do godziny 23.00 bawiliśmy się świetnie. Wreszcie mogliśmy się nacieszyć swoim towarzystwem!
Po opuszczeniu dyskoteki muzyka dalej "grała nam w duszach" i ciężko było usiedzieć w pokojach. Nasze "wędrówki ludów" trwały dość długo, co niestety nie podobało się naszym paniom :(
Trochę przeholowaliśmy, ale zostało nam to wybaczone :)

Kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji, które sprzyjały pracy zespołowej, lepszemu poznaniu naszych mocnych stron i oczywiście integracji, choć i tak jesteśmy zgraną klasą.
Najpierw udaliśmy się do lasu na survival, czyli szkołę przetrwania. Poznaliśmy zasady poruszania się w terenie. Prowadząca zajęcia animatorka opowiadała nam, jak przetrwać w lesie i poradzić sobie z siłami natury. Następnie, podzieleni na 7-8 osobowe zespoły budowaliśmy szałasy oraz rozpalaliśmy ogień używając krzesiwa zamiast zapałek.
Następnym punktem wtorkowego programu była "wielka demolka". Zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły. Każdy z nich musiał najpierw przygotować zaprawę murarską, a potem wybudować mur - jak największy i jak najmocniejszy. Okazało się, że wielu naszych kolegów całkiem dobrze orientuje się w zasadach sztuki murarskiej. Pani Czarniakowska była pełna uznania dla naszych dzieł. Podobnie pani animatorka. Mury budowaliśmy prosto, dokładnie równając cegły i położoną zaprawę. Nasze budowle utwardzały się prawie do kolacji. Wieczorem, około godziny 18.25 udaliśmy się na "wielką demolkę". Osłaniając oczy specjalnymi okularami, uzbrojeni w młotki burzyliśmy mury przeciwnej drużyny. Najtrwalsza okazała się konstrukcja zespołu "dowodzonego" przez Szymka Ostasiewicza.
Zanim dotrwaliśmy do kolacji "zaliczyliśmy" dwa 1,5-godzinne bloki czasu wolnego, kiedy mogliśmy pograć w piłkę, ringo, kometkę czy też poleniuchować, a także jazdę na quadach. Ponownie każdy z nas chciał sprawdzić się na torze. Mając za sobą instruktora wykonywaliśmy po 5 okrążeń. Kilku chłopców mających wcześniejsze doświadczenia z quadami miało ochotę na samodzielną jazdę, jednak nie starczyło czasu :(
Po kolacji czekało na nas ognisko. Oczywiście połączone z pieczeniem kiełbasek i animatorem, a właściwie animatorką, która zadbała o gry i zabawy integracyjne. Bawiliśmy się doskonale! Rozśpiewani udaliśmy się na ostatnie tego dnia zajęcia. O godzinie 21.15 rozpoczęła się nocna gra terenowa "Mafia". Musieliśmy wcielić się w inspektora prowadzącego śledztwo i na podstawie wskazówek znalezionych w lesie - wytropić przestępcę. Było trochę strasznie, bo chodziliśmy w ciemności, ale ostatecznie to nocne działanie okazało się ciekawym doświadczeniem.
Po skończonej "Mafii" "zaliczyliśmy" jeszcze kilka tańców na dyskotece - tym razem dla innej grupy wycieczkowiczów, po czym udaliśmy się do pokojów. Ta noc była zdecydowanie spokojniejsza :)

Trzeciego dnia mieliśmy okazję zmierzyć się ze ściankami wspinaczkowymi o różnym stopniu trudności. VII A nie byłaby sobą, gdyby nie spróbowała wszystkiego! Nie brakuje nam ducha walki, więc jeśli nie udawało się wspiąć na jedną ze ścianek, próbowaliśmy na innej.
Przed obiadem i wyjazdem do Zambrowa mieliśmy sporo czasu wolnego, więc znów mogliśmy albo pograć w piłkę, albo porozmawiać np. w Cool barze.

Do Zambrowa wróciliśmy około godziny 17-tej. Niektórzy zmęczeni, inni niewyspani, ale wszyscy zgodnie stwierdziliśmy - to był najlepszy wspólny wyjazd, na jakim byliśmy!!!
Na dodatek mieliśmy wymarzoną pogodę - piękne słońce z temperaturą do 28 stopni Celsjusza!

Każdy z nas jest inny, więc też różne zajęcia przypadały nam do gustu. "Zdecydowanie bardziej podobają się nam wyjazdy, na których jesteśmy aktywni niż wycieczki połączone ze zwiedzaniem zabytków, o których historii i tak z czasem zapomnimy. Super miejsce! Świetna ekipa!" - podsumowuje Ela. 
"W Kulce było ekstra! Dobra organizacja, ciekawe i fajne zajęcia!" - przyznają zgodnie Kuba, Szymek, Marcin i Michał. Największym powodzeniem cieszyły się: paintball, quady, dyskoteka, ale również zajęcia grupowe - np. budowanie muru.
Zdaniem Natalki - "Było bardzo fajnie! Stanowiliśmy zgraną grupę, mieliśmy ciekawe zajęcia. Poznałam wiele osób, z którymi utrzymuję kontakt. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym również będzie taki wyjazd, ale na dłużej." 

Może na tydzień? Bardzo byśmy tego chcieli :)

Czekając na przyszłoroczną zieloną szkołę możemy powspominać trzy dni naszego ostatniego "wiosennego wypadu":



  


 

czwartek, 10 maja 2018

LEKKOATLETYKA - TO JEST TO!

Następnego dnia po powrocie z Kulki prawie połowa naszej klasy uczestniczyła w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

Reprezentanci VII A dość szybko zregenerowali siły po 3-dniowym wyjeździe i stanęli do rywalizacji (również z gimnazjalistami):
- Gabrysia Krajewska, Ola Godlewska, Zuzia Grochowska i Natalka Miros w sztafecie dziewcząt 4 x 100 m zajęły 2. miejsce,
- Wiktoria Laska w biegu na 600 m zajęła 5. miejsce,
- Zuzia Grochowska w chodzie na 3 km była bezkonkurencyjna - zajęła 1. pozycję,
- Gabrysia Krajewska w biegu na 80 m i  na 200 m przez płotki znalazła się na 1. miejscu,
- Natalka Miros w biegu na 80 m przez płotki była na 3. pozycji,
- Ola Godlewska była 8. w skoku w dal,
- Iza Mierzejewska w rzucie 3-kilogramową kulą była 12.
- Marcel Plona w biegu na 1000 m zajął 2. miejsce,
- Bartek Śledziewski na tym samym dystansie zajął 7. miejsce,
- Patryk Czartoszewski w biegu na 600 m uplasował się na 5. pozycji tuż za gimnazjalistami,
- Łukasz Bojarzyński zajął 6. miejsce w biegu na 600 m,
- Szymon Ostasiewicz dobiegł jako 8. na dystansie 600m,
- Eryk Kaczyński był 11. w biegu na 300 m,
- Kuba Rogaczewski w biegu na 110 m przez płotki stanął na najwyższym stopniu podium,
- w sztafecie 4 x 100 m chłopcy: Marcel Plona, Kuba Rogaczewski, Łukasz Bojarzyński i Patryk Czartoszewski zajęli 2. miejsce, tuż za gimnazjalistami.

BRAWO!!!


wtorek, 1 maja 2018

STARTUJEMY W BIEGU ULICZNYM!

4. Zambrowski Bieg Uliczny odbył się dziś przy pięknej, słonecznej pogodzie. Młodzież szkolna rywalizowała na stadionie miejskim, zaś dorośli - na dystansach 5 km i 10 km, biegli ulicami miasta.

Wśród zawodników nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli:
- Natalki Bodzianowskiej (1. miejsce w biegu dziewcząt rocznika 2005 na dystansie 600 m), 
- Ali Gosiewskiej, 
- Oli Grabowskiej, 
- Gabrysi Krajewskiej (1. miejsce w biegu na 600 m siódmoklasistek),
- Patryka Czartoszewskiego (1. miejsce w biegu na 1000 m chłopców klas siódmych).

BRAWO!!!