piątek, 14 grudnia 2018

OSTATNIA WIGILIA 8A :(

No właśnie, ostatnia :(( 
Dlatego też postanowiliśmy, że musi być wyjątkowa.

Nie obchodziliśmy w tym roku Mikołajek. Zdecydowaliśmy, że prezenty wręczy nam Mikołaj podczas spotkania opłatkowego.

Ponieważ w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem zaplanowano w szkole wiele wydarzeń, dlatego też uznaliśmy, że dzisiejszy wieczór będzie odpowiednią porą na wigilijne spotkanie.

Zaczęliśmy się więc gromadzić w 20-tce od godziny 16.00. Staraliśmy się zadbać o to, by wszystko jak najbardziej przypominało nasze domowe Wigilie. Było więc sianko pod obrusem, było też mnóstwo potraw - wigilijnych i nie tylko, czytanie fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie.

Nikt z nas nie podejrzewał, że tegoroczne życzenia i łamanie się opłatkiem będą trwały tak długo. Nie przypuszczaliśmy, że wywołają tyle wzruszeń i łez. Uświadomiliśmy sobie, że naprawdę coś fajnego i niepowtarzalnego dobiega końca, że to niestety nasza ostatnia klasowa Wigilia :(
Wszystko zaczęło się od p. Agaty, która składając nam pierwsze życzenia zupełnie się "rozkleiła". Potem dołączyły do niej dziewczęta. Chłopcy starali się "trzymać fason", ale też wielu miało szkliste oczy, a byli i tacy, którzy wzruszyli się do łez.

Gdy już nieco doszliśmy do siebie, przyszedł czas na jedzenie i prezenty. 

Około godziny 19.30 zaczęliśmy rozchodzić się do domów, choć wiele osób chciało jeszcze pobyć w tym gronie. Padały nawet deklaracje, aby spróbować powtórzyć takie spotkanie za rok. Może to być trudne - nie będziemy już niestety w jednej klasie i tej samej szkole, ale kto wie...

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Create your own free slideshow design

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz